Survival na wodzie? Odkryj nową formę sztuki przetrwania!

0
Survival na wodzie? Odkryj nową formę sztuki przetrwania!

Choć survival kojarzony jest głównie z przetrwaniem w terenie, to warto zaznaczyć, że nie jest to jego jedyna forma. Osobom, które szukają nowych wyzwań, niewątpliwie warto polecić również inne scenerie. Ciekawą propozycją może być survival na wodzie! Na czym polega i co oferuje taka wersja terenowych przygód? Sprawdź, czy to wyzwanie dla Ciebie!

Czym jest survival na wodzie?

Survival na wodzie to szerokie pojęcie, które obejmuje rozmaite wyzwania w scenerii nadmorskiej czy w okolicach jezior lub rzek. W tym kontekście wymienia się również sztukę przetrwania w obliczu klęsk żywiołowych, takich jak powodzie. Kursy survivalu na wodzie oferują naukę nieco innych umiejętności niż klasyczne szkolenia terenowe, dlatego mogą być ciekawą propozycją dla osób, które szukają urozmaicenia lub chcą poszerzyć swoje dotychczasowe doświadczenia.

Wyzwania survivalu na wodzie

Jakie wyzwania oferuje Ci survival wodny? Wśród propozycji tej formy sztuki przetrwania znajdziesz między innymi:

– nurkowanie, obsługę sprzętu i nawigowanie pod wodą,

– używanie bojki ratunkowej, udzielanie pierwszej pomocy osobie tonącej i wyciąganie jej z wody,

– organizację obozu nad wodą,

– pływanie w wodzie w otoczeniu lodu,

– budowę tratw,

– techniki zachowania w sytuacjach awaryjnych i w przypadku konieczności ewakuacji z łodzi,

– techniki przetrwania na tratwie i w wodzie,

– wzywanie pomocy i sygnalizacja,

– używanieśrodków ratunkowych, takich jak kombinezony TPS czy kamizelki pneumatyczne,

– uzdatnianie wody morskiej.

Survival na wodzie od czego zacząć?

Chcesz spróbować survivalu na wodzie? Nabywanie specjalistycznych umiejętności najlepiej zacząć od wyjazdów lub szkoleń. W ofercie tego typu wydarzeń znajdziesz zarówno kursy stacjonarne (organizowane np. w warunkach basenowych), jak i krajowe oraz zagraniczne wyjazdy.Kursy wodnego survivalu to doskonały sposób na poszerzenie umiejętności i urozmaicenie doświadczeń związanych ze sztuką przetrwania. Co więcej, mogą okazać się wstępem do nowych pasji, takich jak nurkowanie, czy żeglarstwo.

Survival na wodzie dla dorosłych i dzieci

Wbrew pozorom survival na wodzie nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych! W ofercie wyjazdów turystycznych związanych ze zgłębianiem sztuki przetrwania znajdziesz zarówno propozycje dla starszych, jak i młodszych miłośników terenowych przygód. Kolonie lub obozy z elementami survivalu mogą być ciekawym rozwiązaniem, które zapewni dziecku aktywny wypoczynek i nabycie wielu cennych umiejętności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl