Gdzie można uprawiać survival - poznaj legalne miejsca w Polsce 0
Gdzie można uprawiać survival - poznaj legalne miejsca w Polsce

Survival to inaczej szkoła przetrwania, która w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Najczęściej jest to wyjście w tereny, gdzie brakuje podstawowych wygód w postaci bieżącej wody, prądu i dachu nad głową. Jeszcze na początku 2019 roku na pytanie, gdzie można uprawiać survival, odpowiedź nie była oczywista. Wynikało to przede wszystkim z tego, że brakowało w Polsce legalnie wyznaczonych miejsc do spędzania czasu w takiej formie. Na szczęście odpowiedź na to pytanie od 21 listopada ubiegłego roku jest dużo prostsza.

czytaj całość »
Dlaczego warto wybrać się na obozy survivalowe? 0
Dlaczego warto wybrać się na obozy survivalowe?

Czy jesteś osobą, która w swoim życiu wciąż potrzebuje dostarczania nowych bodźców, a co za tym idzie, lubi przeżywać szalone przygody? A może do tego uwielbiasz życie w zgodzie z naturą, a najchętniej zamieszkałbyś w lesie? Nic prostszego, jeśli tylko tego zapragniesz, twoje marzenia mogą stać się rzeczywistością. Może okazać się, że istnieje odpoczynek idealny dla ciebie. Wyobraź sobie, że znajdujesz się w środku lasu i walczysz o przetrwanie. Taką możliwość oferują obozy survivalowe. Prawdziwa gratka dla osób poszukujących wyjazdów pełnych przygód, w dodatku możesz spotkać tam osoby, które będą dzieliły tę samą pasję.

czytaj całość »
Karta przeżycia – dlaczego jest tak wyjątkowa? 0
Karta przeżycia – dlaczego jest tak wyjątkowa?

Jeśli wybierasz się na urodziny, imieniny, bądź uroczystość, na której nie wypada stawić się z pustymi rękami? Na pewno powinieneś rozważyć jakiś oryginalny prezent. Obecnie na rynku znajdziesz przesyt dosłownie wszystkiego, możesz dostać cokolwiek, o czym tylko zdołasz pomyśleć. Jednakże jest to również przyczyna nieudanych prezentów, które potem zazwyczaj lądują w rzucone w kąt. Dlatego, kiedy już decydujesz się na zakup upominku, postaraj się, aby był on wyjątkowy, a przede wszystkim praktyczny. Co może okazać się praktycznym prezentem idealnym dla niemal każdego i na każdą okazję? Odpowiedź jest niezmiernie prosta – jest to karta przeżycia. Będzie to oryginalny prezent, który możesz sprawić komuś bliskiemu, bądź po prostu sobie.

czytaj całość »
Jak wyznaczyć azymut i co jest do tego potrzebne? 0
Jak wyznaczyć azymut i co jest do tego potrzebne?

Wybierając się na wycieczkę czy dłuższą wyprawę, warto znać podstawowe zasady orientacji w terenie. Choć technologia znacznie ułatwia przemieszczanie się przy użyciu internetowych map i telefonów komórkowych, nie warto im do końca zawierzać. Umiejętność posługiwania się tradycyjną mapą i busolą będzie zawsze o niebo bezpieczniejsza, dlatego dowiedz się jak wyznaczyć azymut.

czytaj całość »
Komu i do czego potrzebny jest plecak ucieczkowy? 0
Komu i do czego potrzebny jest plecak ucieczkowy?

Choć raczej nie grozi nam apokalipsa zombie, każdemu mogą przydarzyć się sytuacje wymuszające szybką ewakuację z domu. Wtedy nie myśli się o tym, co ze sobą zabrać, gdyż ochrona zdrowia i życia najbliższych staje się priorytetem. Gdyby jednak każdy z nas posiadał plecak ucieczkowy, z pewnością łatwiej byłoby odnaleźć się później w nowej sytuacji. Czym jest plecak przetrwania i co powinniśmy do niego spakować?

czytaj całość »
Niezbędne gadżety survivalowe – sprawdź, co musisz mieć! 0
Niezbędne gadżety survivalowe – sprawdź, co musisz mieć!

Każdy pasjonat survivalowych wyzwań wie, że odpowiednio skomponowany ekwipunek to podstawa! Niezwykle ważne są niewielkie, a zarazem bardzo praktyczne gadżety survivalowe, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, a przy tym są lekkie i wygodne w transporcie. Co warto mieć pod ręką podczas terenowych eskapad? Sprawdź nasze propozycje!

czytaj całość »
Zestaw survivalowy. Co zabrać ze sobą, aby przeżyć? 0
Zestaw survivalowy. Co zabrać ze sobą, aby przeżyć?

Kiedy znajdziesz się w sytuacji kryzysowej kilka podstawowych rzeczy może zadecydować o Twoim przetrwaniu. Zarówno żołnierze jak i survivalowcy dbają o to, żeby ich sprzęt i wyposażenie było kompletne. Co zatem powinien zawierać zestaw survivalowy? Co zabrać ze sobą, aby móc przetrwać w sytuacji kryzysowej? Jak ograniczyć wyposażenie swojego plecaka?

czytaj całość »
Pozyskiwanie wody ze śniegu. Dobry czy zły pomysł? 0
Pozyskiwanie wody ze śniegu. Dobry czy zły pomysł?

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w warunkach mocno ekstremalnych, jesteś dobrze wyposażony porządną odzież, sprzęt militarny i survivalowy. Warunki pogodowe pogarszają się z minuty na minutę, a Twoje zapasy wody są na wyczerpaniu, co zrobisz, żeby przetrwać? Wiadomo, że do przetrwania niezbędna jest woda. Bez żywności jesteśmy w stanie przetrwać tygodnie, natomiast bez wody śmierć następuje po kilku dniach. Jedynym Twoim ratunkiem na przetrwanie jest śnieg, tylko co z nim zrobić? Zjeść? Podgrzać, zamienić w wodę i wypić?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl