Gdzie można uprawiać survival - poznaj legalne miejsca w Polsce

8
Gdzie można uprawiać survival - poznaj legalne miejsca w Polsce

Survival to inaczej szkoła przetrwania, która w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Najczęściej jest to wyjście w tereny, gdzie brakuje podstawowych wygód w postaci bieżącej wody, prądu i dachu nad głową. Jeszcze na początku 2019 roku na pytanie, gdzie można uprawiać survival, odpowiedź nie była oczywista. Wynikało to przede wszystkim z tego, że brakowało w Polsce legalnie wyznaczonych miejsc do spędzania czasu w takiej formie. Na szczęście odpowiedź na to pytanie od 21 listopada ubiegłego roku jest dużo prostsza.

Można uprawiać survival bez łamania prawa

Coraz trudniej jest znaleźć w Polsce miejsca, które pozwalają odciąć się od cywilizacji i zacząć przygodę ze szkołą przetrwania. Choć w kraju jest pełno lasów, należą one do różnych podmiotów w tym Lasów Państwowych. Długotrwałe przebywanie na ich terenie bez poinformowania nadleśnictwa było nielegalne. Jednak ta sytuacja uległa zmianie. Dzisiaj jest dostępna mapa z lokalizacjami, które są przeznaczone do uprawiania bushcraftu i survivalu. W takim razie, gdzie można uprawiać survival?

Województwo dolnośląskie i okolice Świeradowa - Zdrój

Na początek zaczniemy od południowo - zachodniej Polski. Górzyste tereny w okolicy uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój, a także stosunkowo niedaleko położonego Antoniowa to propozycja dla osób, które lubią klimat tajemniczego dolnego śląska. Lasy na tym terenie są bardzo interesujące. Jest to szczególna atrakcja dla sympatyków historii. Zwłaszcza drugiej wojny światowej oraz krążących wokół tych miejsc legend o skarbach ukrytych przez wojska niemieckie.

Gdzie można uprawiać survival w województwie lubuskim?

Jeśli chcesz spędzić czas w zachodniej Polsce i zastanawiasz się, gdzie można uprawiać survival w województwie lubuskim, to jedynym legalnym miejscem, które jest objęte pilotażowym programem lokalizacji do uprawiania survivalu i buscraftu są tereny w okolicy miejscowości Lubsko. Tam w ramach Nadleśnictwa Lubsko, możesz zgłosić chęć do przebywania na określonym terenie. Jest tam mocno zalesiona część z kilkoma miejscami postojowymi. Bardzo dobra lokalizacja dla sympatyków tych terenów.

Puszcza Notecka i okolice Gorzowa Wielkopolskiego to duże skupisko lokalizacji

Dla osób, które chcą mieć duży wybór lokalizacji, idealnym miejscem są okolice Gorzowa Wielkopolskiego i Puszczy Noteckiej. Tam znajduje się skupisko wielu punktów, które rozciągają się od miejscowości Obrzycko i ciągną się na zachód, w kierunku wspomnianego Gorzowa Wielkopolskiego.

Od ujścia rzeki Wisła do Elbląga znajduje się szeroki pas lokalizacji do uprawiania survivalu

Szukasz nadmorskich klimatów? Chcesz mieć kontakt z orzeźwiającą bryzą i ciepłym piaskiem? Wybierz się w okolice Mikoszewa, Stegny i na północny - wschód od Elbląga. Tam znajdują się miejsca, gdzie można uprawiać survival legalnie i bezpiecznie na tyle na ile pozwalają warunki.

Nadleśnictwo Czarna Białostocka, jako miejsce na wschodzie Polski

Jeśli pasjonuje Cię wschodnia część naszego kraju, tam również są miejsca, gdzie można uprawiać survival. Na północ od Białegostoku znajduje się Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Włodarze tej części Lasów Państwowych wyznaczyli tereny pod uprawianie sztuki przetrwania. Pamiętaj, że każdy nocleg na terenie objętym przez nadleśnictwo należy zgłosić mailem. Najpóźniej w dniu, w którym zamierzasz odbyć nocleg.

Komentarze do wpisu (8)

7 stycznia 2022

Na całe wakacje chcę tam pojechać

28 kwietnia 2022

Okolice Bielska-Białej, mnie interesują

25 lipca 2022

Zapraszam do swojego prywatnego lasu. 880 447 689

25 sierpnia 2022

Z tego co wiem to nie tylko Lubsko. Jest Rzepin a też dużo jest w okolicy Ośna Lubuskiego. Lasy z dużą ilością ptaków drapieżnych i-jak mi mówiono są ograniczenia bo tam żółwie błotne mają swoje gody

19 kwietnia 2023

Są jakieś fajne rejony do bushcraftowania na Śląsku? Lub gdzieś blisko Śląska?

6 lipca 2023

Zapraszam nad Wieprz, prywatny las i łąka z dostępem do rzeki, 18 km od Lublina, szczegóły 601411460

20 kwietnia 2024

W lubuskim chcemy zrobić survival że szwagrem czy jest taka możliwość

18 maja 2024

Zapraszam do mojego lasu Sczyrk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl