Zestaw survivalowy. Co zabrać ze sobą, aby przeżyć?

2
Zestaw survivalowy. Co zabrać ze sobą, aby przeżyć?

Kiedy znajdziesz się w sytuacji kryzysowej kilka podstawowych rzeczy może zadecydować o Twoim przetrwaniu. Zarówno żołnierze jak i survivalowcy dbają o to, żeby ich sprzęt i wyposażenie było kompletne. Co zatem powinien zawierać zestaw survivalowy? Co zabrać ze sobą, aby móc przetrwać w sytuacji kryzysowej? Jak ograniczyć wyposażenie swojego plecaka? 

Po pierwsze, minimalizm.

Podczas pakowania sprzętu służącego do przetrwania może okazać się, że jest go zbyt dużo. Obecnie wiele firm wprowadza na rynek swoje gotowe zestawy, które różnią się od siebie wyposażeniem i ceną. Takie zestawy mają swoje wady i zalety my natomiast chcemy przedstawić jak w łatwy, a przede wszystkim tani sposób zbudować swój własny „pocket survival kit” Dlatego w dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić Wam niezbędne rzeczy, które pomogą przetrwać w sytuacji kryzysowej. Oczywiście każdy survivalowiec czy żołnierz jest inny więc posiada inne preferencje, co do zabieranego sprzętu. W związku z tym nie da się stworzyć jednej uniwersalnej listy przedmiotów niezbędnych czy jednego zestawu ratunkowego. Mamy jednak nadzieję, że nasza lista, według której niejednokrotnie pakowaliśmy nasze plecaki, będzie dla Was przydatna. Dajcie znać co o niej sądzicie, może o czymś zapomnieliśmy, może jest coś co Tobie świetnie się sprawdziło?

Zestaw survivalowy:         

  1. Rozpalenie ognia: zapałki, krzesiwo, mała zapalniczka gazowa. Zwykłe zapałki nieodpowiednio zabezpieczone mogą zamoknąć, dlatego proponujemy Wam sztormówkę. Dobrym rozwiązaniem jest bransoleta z krzesiwem, którą możecie kupić m. in. w naszym sklepie. Jest lekka i pozwala zaoszczędzić trochę miejsca nosząc ją na ręku.

  2. Narzędzia tnące: porządny, ostry i niezawodny nóż, który przyda się w pracach obozowych i survivalowych. My akurat nie ruszamy się bez Mora 2000 świetny nóż w całkiem przystępnej cenie i zapewne wkrótce pojawi się on w naszej ofercie. 

    Brzytwa, wymienna z żyletką. Brzytwa jest trochę cięższa natomiast na pewno łatwiejsza w użyciu i bezpieczniejsza.
  1. Gwizdek niezbędny w sytuacji, kiedy nie potrafisz gwizdać na palcach.

  2. Sygnalizacja, świetnie sprawdzi się lusterko kieszonkowe, ale może być też puszka po jedzeniu, w słoneczny dzień na pewno wystarczy.

  3. Kompas i mapa to rzeczy, które pakujemy w pierwszej kolejności. Kiedy musisz ograniczać miejsce świetnie sprawdzi się mały kompas
    guzikowy.

  4. Taśma klejąca - jedna z podstawowych rzeczy w naszym plecaku. Przydatna w wielu sytuacjach, nie tylko służąca do naprawy.

  5. Igła - mała, lekka i przydatna w sytuacjach kryzysowych. Możesz zszyć nią rozerwane ubranie czy ranę.

  6. Drut oraz agrafki, jeżeli nie masz pomysłu jak wykorzystać drut, powinieneś odpuścić sobie survival :)

  7. Haczyki wędkarskie, przydadzą się podczas zdobywania pożywienia.

  8. Latarka lub świeczka, trochę światła na pewno się przyda.

  9. Oczyszczanie wody – warto włożyć również tabletki do uzdatniania wodny pitnej, które być może uratują Ci życie. Woda pitna to podstawa, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są również różnego rodzaju przenośne filtry do wody w postaci cienkiej rurki filtrujące ją w trakcie picia.

  10. Apteczka - bandaże opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe, wacik z alkoholem służący do dezynfekcji rany, ale co ważne może też służyć do rozpalenia ognia, antybiotyki.

  11. Notes i ołówek, dobrze, żeby papier był wodoodporny. Papier może służyć nie tylko do sporządzania notatek i pozostawienia cennej informacji, ale również do rozpalenia ognia.

  12. Lekki, mały pojemnik wodoodporny, najlepiej przezroczysty, żeby bez otwierania można było zobaczyć, co jest w środku.

  13. Worek, który można opróżnić i wykorzystać do przechowywania wody, możemy w niego spakować wszystkie elementy zestawu.

  14. Prezerwatywa, posłużyć nam może jako pojemnik na wodę lub zapasowe wieczko.

  15. Nieśmiertelnik z nazwiskiem i adresem, który umożliwia identyfikację. Mamy nadzieję, że nigdy nikomu się nie przyda.

Zestaw survivalowy. Co ze sobą zabrać?

 

Podsumowanie

Oczywiste jest, że do powyższej listy można dodać wiele różnych narzędzi, które ułatwią nam życie natomiast pamiętajcie, że nasz zestaw survivalowy powinien być mały i lekki, co pozwoli nam nosić go bezpośrednio przy sobie.

Przetrwanie to pokonywanie własnych słabości, błędów i złych decyzji. Powyższy zestaw jest naszym zestawem przetrwania, który zawsze mamy przy sobie na wypadek gdybyśmy zostali pozbawieni reszty ekwipunku. Nie możemy zagwarantować, że ten zestaw ocali Ci życie, ale na pewno zwiększy Twoje szanse na przetrwanie. Powyższą listę możesz dostosować do własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, żeby zawsze być przygotowanym!

Komentarze do wpisu (2)

23 lipca 2022

Prawda podstawowa. Nie przeżyjesz tylko troszkę odłożysz w czasie swoja śmierć. Nie będąc aktywnym tylko wykonując podstawowe czynności tracisz ok. 1800 kcal dziennie + energia na ogrzewanie. 2 kg Twojego sadełka starczy Ci na przeżycie tygodnia w ten sposób, 6 kg na 3 tygodnie, 12 kg na 1,5 miesiąca. Dlatego gdy zimno warto się ogrzewać ogniem. Polując - duża aktywność fizyczna - 2-3x większa policz czy zysk pokryje zużytą dodatkowo energię. Zazwyczaj nie. Nawet gdy polowania będą z sukcesem to na samym mięsie raczej nie wyżyjesz zbyt długo. Prepersi nie mają złudzeń - robią ogromne zapasy żywności. Nie licz iż w razie W będziesz jedynym który wpadnie na pomysł ucieczki w dzicz/las/odludzie. Zwierzyna zniknie w ciągu miesiąca. Potem będziesz głodował. Polska to region gdzie nie grozi ci utknięcie na odludziu. Jeśli wybierasz sie w inne rejony świata to ten zestaw uniwersalny jest g. wart. Stwórz sobie własny.

19 października 2022

Super jutro idę na przetrwanie do lasu i na pewno wezmę te wszystkie niezbędne rzeczy =) Pozdrawiam Tomasz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl